Telefon
0 538 872 35 35
(Rezervasyon için)
info@kalamisincir.com

Hikayemiz

MASALSI LEZZETLERİ İLE BÜYÜSÜNE KAPILACAĞINIZ ORHANİYE İNCİR MUTFAĞI, ARTIK KALAMIŞ'TA...

Denizin getirdikleri doğanın sundukları ile harmanladık. Ege ve Girit mutfağından seçme lezzetlerden oluşan, özenle hazırlanmış, kendimize özgü tarifli mezelerimizi yeni mekanımız Kalamış İncir'de sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Salata ve zeytinyağlı mezeleri, doğal ortamında yetiştirilen taptaze sebzelerle ve Ege'nin benzersiz otları ile hazırlıyoruz. Marmaris ormanlarının zenginliğini simgeleyen, kendi ellerimizle topladığımız kekikleri, kaparileri ve Ege'nin Girit usulü sıkılmış damakta şölen yaşatan özel zeytinyağı ile arapsaçı, labada, radika, kaya koruğu, akkız gibi alışılagelmişin dışındaki otlarla nar ekşisinin ve yine kendilerine ait tarifli sosların büyüsünü birleştiriyor.

Ana yemeğe davetkar ara sıcaklarında ilginç malzemeler kullandığımız tariflerimiz ile Girit sofralarını önünüze seriyoruz. Denizin nimetlerini, badem, vişne, fesleğen gibi değişik tatlarla bezendiriyoruz. İncir ile birlikte sunulan lezzetler sofralarınızın neredeyse olmazsa olmazı... Salamura enginarlarımızın ızgara edilmiş hali ise mutlaka tadılmalı.

Biz Kalamış İncir Ailesi olarak Sunduğumuz lezzet, verdiğimiz hizmet, güleryüzümüz ve ortaya koyduğumuz yüreklerimiz ile bir masal yazıyoruz. Siz misafirlerimizi de bu masalı yaşamaya davet ediyoruz...

Simla Halıcıgil & Hakan Özalp